kompare makes it easy to compare the prices for products for different different weight or other units. Which one will be cheaper per 100g? A pack of 220g for 1.59$ or a pack of 250g for 1.99$? The handy kompare widget helps you answer these questions right on your homescreen!

Platforms

Android application

Development time

  • bootstrapped in 2 months as side project
  • first Android project (I wanted to learn about widgets)

Comments

Leave a comment — Edit this page on github and issue a PR for your comment please. HowTo?